bg

Paintball w powiecie nowosądeckim i limanowskim…

Paintball w powiecie nowosądeckim i limanowskim…

paintball małopolska

Paintball w powiecie nowosądeckim i limanowskim…

 

Paintball to najczęściej wybierana forma spędzenia aktywnie wolnego czasu. Bardzo szybko zyskuje uznanie wśród osób chcących zorganizować wieczór kawalerski, imprezę firmową lub urodziny.

W całej Polsce jest masa ośrodków zajmujących się paintballem oraz organizacją imprez.
Odnosząc się do naszego regionu tj. małopolska a dokładniej powiat nowosądecki oraz limanowski istnieje kilka pól paintballowych, jak wybrać najlepsze pole, lub rzetelną firmę świadczącą usługi paintballowe?

Przedstawię kilka aspektów, które należy sprawdzić wybierając odpowiednie miejsce.

 1. Sprawdźmy czy firma fizycznie istnieje. – Każdą firmę można sprawdzić w bazie CEIDG lub KRS (spółki). Dane te są ogólnodostępne i powinny znajdować się na stronie internetowej, regulaminie firmy. Można również zadzwonić do właściciela firmy i poprosić o te dane, nie powinien mieć problemu z ich udostępnieniem. Gdyby okazało się inaczej – proszę porzucić chęć organizacji imprezy w tym miejscu.

  II miejsce w konkursie orły rozrywki
 2. Stronna www – Dobrze prosperująca i szanująca się firma wręcz powinna posiadać stronę internetową. Np. www.strefa52.pl
 3. Certyfikaty, nagrody – Sprawdźmy referencje firmy np. Orly rozrywki ( 2. Miejsce ) https://www.orlyrozrywki.pl/2019/county-140-limanowski
 4. Ubezpieczenie OC i NNW – Posiadanie ubezpieczenia OC i NNW jest w 100% dobrowolne i zależy tylko i wyłącznie od dobrej woli właściciela firmy. OC jest to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i przysługuje w przypadku gdy dojdzie do wypadku z winy właściciela firmy. Coraz więcej firm zabezpiecza się poprzez wykup takiego ubezpieczenia. Natomiast nasza firma Strefa 52 mając na uwadze bezwzględne dobro naszych klientów postanowiła dodatkowo zabezpieczyć ich w ubezpieczenie NNW czyli od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, które są spowodowane z winy użytkownika sprzętu. Obecnie tylko nasza firma posiada takie ubezpieczenie.
 5. Ocena firmy – Firma z dużą ilością pozytywnych ocen w social mediach mówi sama za siebie. Zwłaszcza gdy oceny posiadają komentarz, zarówno te negatywne jak i pozytyw
  Ocena w google

  ne. Wtedy mamy jasny i rzetelny obraz firmy. Ocena negatywna bez komentarza nie jest nic warta.

 6. Siatka zabezpieczająca – Podstawową ochroną dla osób przebywających poza grą jest siatka osłonowa, zabezpieczająca przed latającymi kulkami. Podstawowe wymiary siatki to: 3m,4m,5m i 6m. Zaleca się aby siatka od strony gdzie przebywają ludzie była jak najwyższa tj. 6m. Pamiętaj! Jest to twoje BEZPIECZEŃSTWO! Natomiast nie jest wymagana osłanianie pola ze wszystkich stron jeśli zabudowania są oddalone ponad 100 metrów.

  6 metrowa siatka ochronna
 7. Maski paintballowe – warto zwrócić uwagę na podwójną szybkę tzw. termalną, zmniejsza ona możliwość zaparowania szybki. Jest to produkt droższy, spotykany na arenach ceniących swoich graczy.
 8. Wysoka trawa – warto zwrócić uwagę czy pole dba o pozornie nieistotny element jakim jest wysoka trawa. Jest ona siedliskiem kleszczy, węży itp. Niska trawa wręcz uprzyjemnia rozgrywkę.
 9. Infrastruktura –Jaki jest dojazd do miejsca czy jest możliwość dojechania pod same pole czy trzeba iść kilkaset metrów pod górę? Czy jest parking? Ile samochodów się zmieści? Czy firma oferuje szatnie, jakieś zadaszone miejsce na wypadek deszczu? W dzisiejszych czasach wydaje się to czasem mało
  Skoszona trawa

  prawdopodobne, ale czy jest dostęp do toalety, bieżącej wody i prądu? Idealnie byłoby gdyby przy arenie znajdował się bar z napojami, hamburgerami, lodami i kawą.

Lokal z kawiarnią na 50 osób

Podsumowując… Wszystko powyższe znajdziesz w Strefie 52 w Męcinie.

                                                                                                                                            

  Zapraszamy; )