bg

W co się ubrać na paintball?

W co się ubrać na paintball?

W co się ubrać na paintball?

Wybieracie się do nas na rozgrywkę paintballową? Mamy dla Was dobrą wiadomość: nie będziecie potrzebowali pełnego wojskowego umundurowania i profesjonalnego sprzętu – wszystko dostaniecie na miejscu 🙂  Ale dla pełnego spokoju ducha opowiemy Wam o tym jak się najlepiej ubrać od stóp do głów .:)

Mundur dwuczęściowy

Chociaż dostaniecie u nas pełne umundurowanie ochronne, warto pomyśleć przed rozgrywką o pierwszej warstwie ubrań. Zdecydowanie w tym kontekście stawiajcie na wygodę i praktyczność.

Od stóp…

Jeśli chodzi o butykomfort i ochrona powinny być na pierwszym miejscu. Polecamy buty trekkingowe, które dobrze chronią kostkę przed wszelkiego rodzaju kontuzjami. Paintball jest dynamicznym sportem wymagającym ciągłego ruchu po nierównym terenie. Starsze buty sportowe (jeśli wygodne) również dadzą radę, najważniejsze w tej kwestii jest, aby nie było Wam szkoda ubrudzić je w kałuży błota:)

Wybierając się na paintball latem bardzo często wystarczy tylko podkoszulek i spodenki. Jako organizatorzy zapewniamy komplet umundurowania jedno- lub dwuczęściowy, więc jakiś  lekki podkład zdecydowanie wystarczy. W chłodniejsze dni postawcie na wygodne sportowe

Bandama

spodnie (dżinsy mogą krępować ruchy), a w przypadku kobiet najlepiej się sprawdzą elastyczne getry.

Podstawową zasadą stroju do rozgrywek jest, aby zakryć jak największą powierzchnię ciała. O ile latem krótki rękaw wystarczy, to z roku na rok coraz więcej rozgrywek odbywa się w pozostałe pory roku. Podczas wiosenno-jesiennych rozgrywek, jako pierwszą warstwę ubrań proponujemy bluzy z długim rękawem lub bluzy z kapturem.

Warto wtedy ubrać się „na cebulkę”, aby zapewnić sobie możliwość manewrowania ilością warstw odzieży.

Ochraniacz korpusu

W Strefie 52 posiadamy także kamizelki ochronne na klatkę piersiową – idealne rozwiązanie dla młodszych uczestników lub pań.

Dobrym pomysłem jest również zabranie ze sobą odzieży na przebranie (zwłaszcza podczas „mokrej pogody”). Szczególnie dotyczy to butów, które często mogą ulec przemoczeniu i zabrudzeniu.

… do głów

Rękawice taktyczne

Głowa i dłonie to te części ciała, które są najbardziej narażone na strzały. W tej kwestii Strefa 52 wychodzi naprzeciw bezpieczeństwu i amortyzacji 🙂. Zapewniamy profesjonalne rękawice militarne oraz termalne maski z podwójną szybką. Ponadto, dla chętnych oferujemy kominiarki lub chusty na szyję. Należy przy tym pamiętać, że unikamy zasłaniania ust kominiarkami i chustami, ponieważ zwiększa to prawdopodobieństwo zaparowania maski.

Maska termalna

Czy farba jest spieralna?

Najczęstsze pytanie jakie zadają nasi uczestnicy to: Czy ta farba jest zmywalna? Czy te pasemka z włosów zejdą? 🙂

Odpowiedź brzmi: Tak!

Farba, którą wypełnione są kulki jest rozpuszczalna w wodzie, nietoksyczna i spierze się bez problemu podczas standardowego prania w pralce. Farba na włosach lub skórze również się zmyje bez problemu pod wodą lub pod prysznicem. Ponadto jest hipoalergiczna, więc nie będzie żadnych niepożądanych reakcji (oprócz siniaków).:)

Ochrona jest podstawową kwestią do przemyślenia jeśli chodzi o temat ubioru na paintball. Grubsza, ochronna warstwa zewnętrzna z kilkoma cieńszymi pod spodem to uniwersalna opcja. I zawsze można się łatwo dostosować do warunków panujących danego dnia na zewnątrz.

To wszystkie najważniejsze informacje od nas! Zapraszamy!

Pamiętajcie przede wszystkim o dobrych humorach !:)